דודו טופז- "שחק אותה"                                                                

 נכתב ובוצע ביולי  2004      

 

  דודו ממולח. מסתגל בזריזות לנסיבות  ובו בזמן, אגוצנטרי.
"מחזיק מעצמו". יש לו הערכה עצמית גבוהה המובילה לאאחת להרגשה של עליונות ואפילו שחצנות.
נראה לו שרוב הסובבים אותו, איטיים או "מוגבלים" לעומתו. טיפוס דומיננטי המסוגל בדרך כלל להסתיר את הנטיה השוביניסטית, שתלטנית שלו בעזרת פקחותו סגנונו המהוקצע, ויכולתו לשכנע להרשים. 
 

     כתב היד של דודו נמרץ, ברור, קריא וגם, מהיר,מבוקר,  מקורי. מאפייני כתיבה אלה ונוספים משקפים בין היתר, רמה גבוהה של אינטליגנציה וחיוניות. יש לו יכולת מובהקת להעריך ולשקלל במהירות  בני אדם ומצבים.

מאד אמביציוזי. מוכן תמיד להתמודדות ומצפה לאתגרים מתמידים. נמצא "על הבמה" גם כאשר יורד ממנה. משלב יכולת  קומוניקטיבית גבוהה עם ממד אינטרסנטי. פועל באופן יסודי וססטמטי ועם זאת, מקורי ובעל כושר אמצאה. מאלתר, מוצא את התשובות באופן מידי וקונקרטי ובו בזמן, יורד לפרטים.
אם ניתן היה, הייתי מבקש לעצמי מעט מהביטחון העצמי שלו.ביטחון זה "מציל" אותו ולעיתים מכשיל. 
 

הוא נהנה "לשחק" ולקיחת סיכונים הינה חלק מהמשחק . טיפוס שקשה לו  לעמוד בצל וגם, לפעול בדרך של תאום ושיתוף פעולה.
היחסים החברתיים שלו הם מתוחכמים ואפקטיביים אבל, קשה להגדיר אותו כטיפוס חם או קואופרטיבי. הוא סובב סביב עצמו בחן אבל, עם לא מעט חוצפה והתנשאות.  אינדיבידואליסט. 
בצד הכשרון הבימתי והיצירתי שלו יש לו גם יכולות מסחריות גבוהות וגם, יכולת ארגונית. אפשר להעריך אותו או להסתייג ממנו אבל, אי אפשר להתעלם מכשרונותיו וכישוריו. 
  

שואף לנצח. לומד מהכשלונות שלו אף כי לא ממהר להודות בהם. יש בו שילוב בין "רצינות " ובין צורך מתמיד בשעשוע.
חתול המטלטל את הטרף בהנאה- יותר מאשר בכוונה להזיק.  
 

אגב, כשהוא מבקש סליחה "באמת" ו"מכל הלב" –ראה כתב יד- אפשר להתייחס לכך  בפקפוק.

דודו טופז- 8.2009

חמש שנים מפרידות בין כתב היד של דודו טופז של "שחק אותה" ובין כתב ידו – בצילום המצורף, לאחר שנעצר והוקע. השנוי מדהים אבל , לאור הנסיבות, לא בלתי צפוי.
ניתוח כתב היד הקודם, בתקופת הזוהר של דודו, מציג דמות מתוחכמת, יצירתית ולא פחות, אגוצנטרית, שחצנית ופוגעת. מי שמעיין בניתוח כתב היד של אז מבין כי לא הופתעתי.
 כשהועלו החשדות הראשוניים לגבי מעורבותו של דודו- עוד לפני שנחקר ונעצר, הערכתי , ויעידו רעי, כי אלה מעשי ידיו. אני מצטט מהניתוח הקודם: " נהנה לשחק ולקיחת סיכונים הינה חלק מהמשחק.." , הביטחון העצמי "מציל" אותו ולעיתים מכשיל"... "הערכה עצמית גבוהה המובילה להרגשה של עליונות ואפילו שחצנות".
המאפיינים הגרפולוגיים של כתב היד הקודם הינם בין היתר: גודל, שטף, מהירות- משמעותם מוצגת בניתוח.
כתב היד העכשווי קטן הרבה יותר, לחוץ, בריווח מצומצם ובקצב ביצוע איטי יחסית, יש בו  שברים ועיוותים המעידים על מצוקה פנימית חריפה. עם זאת הייתי קובע כי בסוף המהלך של חייו הגיע דודו אל האמת: לא עוד "פוזות" ומשחקים, לא עוד התנשאות. במקומם: הבנה של משמעות הקיום האמיתית ואפילו, מידה של צניעות והתחשבות. סיפור עלייתו ונפילתו , "מאיגרא רמה לבירא עמיקתא", פועל יוצא ממאפייני אישיותו- הינו נושא לטרגדיה ישראלית מרתקת שודאי  ימצא מי שיכתוב אותה. כגרפולוג, מצאתי עניין רב בהקשר המרתק בין כתבי היד לאירועים.
אלפי הגולשים שקראו וקוראים את ניתוחי כתב היד של דודו (בין עשרות האלפים שגלשו באתר בכלל) יכולים להיות שותפים להכרה עד כמה יכולה הגרפולוגיה לתרום להבנתם של בני אדם, מסלולי חיים והשפעת תכונות אישיות על תוצאות, הישגים וכישלונות.
 
ובכך באתי על שכרי.
24.8.09

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

 
החתימות על הסכם  טראמפ- קים  כל הסיפור
 
נדמה שאין פער גדול מזה:
 החתימה של טראמפ ,במקביל לאישיותו, יוצאת דופן. טראמפ מעדיף לחתום בעט ספוגי ( ולא  בעט ממוקד כמו עט כדורי או ציפורן). העט הספוגי מרחיב את נוכחות החתימה ע"ג הנייר. ביטוי המדגיש את הממד האנוכי- אגוצנטרי וגם את הממד היצרי. הצורות המתקבלות הן מוגזמות, "מרוחות", חושניות וסובייקטיביות. משאירות מעט מקום לסביבה ולאחרים. "אין בלתי"!. חומת אגו בלתי עבירה.
הדמיון לא יתקשה לתאר את "הילד – איש" שהכול נועד לספק את צרכיו.
מהלכיו של טראמפ אפשר שיהיו "לטובתנו" וגם יעלו את שערי הבורסה אבל יש בהם מידה של טיפשות וסובייקטיביות. טראמפ מודיע  כי הוא וקים  FELL UN LOVE.
 
החתימה של קים שונה בתכלית:
קים, חותם באותיות קטנות, מרווחות. מהירות.  יש בחתימתו  פקחות רבה ופראגמטיות וחסר בה לחלוטין ממד רגשי או אנושי.
 בני אדם לגביו הם כל משחק. הוא משוחרר לחלוטין מרגשות של חמלה ואמפטיה.  הוא מבחין (כמו , להבדיל נתניהו)  בתלות של טראמפ בחיזוקי אגו ופועל בהתאם.
 
העברתי את הערכים הנמדדים של שתי החתימות (לחץ, מהירות, גודל, עריכה ועוד) לתכנת גרפןלוגיקס לאבחון גרפולוגי ממוחשב והתוצאות שהתקבלו, מרתקות:
 
 
 
 
 
 
טראמפ:
נטיה אגוצנטרית.. קושי "לעמוד בצל" ורגישות למעמד אישי.  זריזות מחשבתית אבל לא אובייקטיביות.
מזג סוער אם כי הצלחה להצניע נטייה זו במרבית המקרים....
קושי להיות מרוצה.  צורך בפעלתנות מתמדת .. נטייה לקוצר רוח וחוסר סבלנות.
דחפים עזים. נטייה לפתח ציפיות גם מעבר לניתן להשגה... נטייה להגיב בחריפות כאשר הדברים אינם מסתדרים על פי רצונותיו.  נטייה לשפוט באופן מחמיר ובקורתי. דריכות רבה. חסרה "נינוחות".
 
 
קים:
 
אישיות ממולחת ומתוחכמת מגלה מקוריות ויודעת לנצל תכונות אלה לקידום שאיפות ואינטרסים.
יכולת הסתגלות מהירה לדרישות ולמצבים ובו בזמן, נטייה לגלות רגישות לעצמאות ופרטיות. הפנמה ו"בררנות" ביצירת קשר.
איזון בין יכולת אבחנה מהירה של המציאות ובין נטייה לפעול בשיקול דעת ובתכנון עצמי בלי להיסחף לרגשנות.
טיפוס ראלי ופרקטי המגלה פיקחת רבה והתמצאות מהירה בכל הכרוך בצד המעשי והיומיומי של החיים.  צפוי כושר אנליטי ויכולת אבחנת העיקר.
 
 
גרפולוגיקס, תכנה ייחודית שפותחה בשיתוף פעולה בין הגרפולוג אבי ויס לביןITD  אידית קליימן מופצת בימים אלה לשימוש כאמצעי לאבחון מועמדים.
 
אבי ויס 0507570131                                         אידית קליימן 0549700108
 
     http://avi-weiss.co.il                                http://graphologix.co.il/
הכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט
לייבסיטי - בניית אתרים