אהוד אולמרט

דף הבית >> ידוענים >> אהוד אולמרט

 

 
 
 
                                                      אהוד אולמרט
 
כתב יד , הוא  בין היתר, ביטוי של "התנהגות". לכן, בחינת כתב ידו של אהוד אולמרט, (מפגש ראשון שלי עם דוגמת כתב יציגה ומאפיינת שלו - ידיעות אחרונות –   23.6.08 ) מצביעה באופן לא מפתיע, על חפיפה בין כתב היד לבין מאפייני ודפוסי התנהגות מוכרים מההתנהלות שלו.
 
למי שהטיל ספק בכך – אהוד אולמרט אומנם "מבריק". כתב היד שלו (נכתב ביד שמאל) מתאפיין במהירות גבוהה מאד, כושר תמרון בלתי מוגבל, גישה אינטואיטיבית ומהירות תפיסה ותגובה השמורה למעטים.
 
אולמרט "משחק אותה". כושר האמצאה שלו-  בלתי מוגבל, יכולת אלתור וניצול סיטואציות – בולטים במיוחד. נמצא ביוזמה מתמדת ובד"כ, תכונה חשובה וקריטית, בהרגשה של "כיף" . הוא נהנה מאד מהמעמד ומהתפקיד. נהנה להקדים ולהפתיע. מרגיש (במידה לא קטנה של צדק) הרגשה של עליונות. אלוף במגעים חברתיים. יודע למצוא חן אבל, כהרף עין  עשוי להפוך את עורו, לגלגני ואפילו "תוקפן". קשה ואפילו בלתי אפשרי לזהות אצלו מצבים של חוסר אונים, חוסר תגובה או מבוכה.
 
פועל יוצא מתחושת ההנאה המדריכה אותו הוא ההתייחסות ל"דברים הטובים": בתי מלון ברמה, שעוני ועטי יוקרה, נדל"ן, סיגרים משובחים וכמובן: כסף וכל מה שכסף יכול להשיג,
 
אולמרט  מסוגל לטפל במספר בלתי מוגבל של משימות, בעת ובעונה אחת. הוא עושה זאת אמנם, בכישרון רב אבל, לא במיוחד סיסטמתי. "כשנגיע לגשר נעבור אותו"- הוא מעריך. העשייה המתמדת גורעת במשהו מיכולת התכנון שלו.
 
תכונה נוספת שכדאי להזכיר: אולמרט הוא ביסודו איש של "תוצאות" ולכן, קצר רוח. היוזמות שלו ראויות מבחינתו למימוש מידי. הוא נחפז בהחלטותיו ועלול להיקלע ל"עודף יוזמות". מגוון העיסוקים שלו , אם בתוקף אילוצים ואם מרצונו- יוצר בהילות וחיפזון מסוים. 
 
כתב ידו של אולמרט מזכיר לי, "להבדיל", את כתב ידו של יצחק רבין: איטי יחסית, "מוגדר", דבק בעקרונותיו ולכן "מוגבל". פחות "עשייה" ויותר חשיבה ותכנון. אבל כאשר מגיע להחלטה , התוצאה "סופית ומחייבת".  בעוד אולמרט "נהנה", יצחק רבין "סובל", מתלבט תמיד. החלטותיו, גם השוליות מבחינתו, הרות גורל. (ניתוח כתב ידו של רבין- במדור זה).
 
ועוד הערה: לא הייתי רוצה להימצא בעורם של חוקריו. את אולמרט לא תמצאו במצב של חוסר תשובה או חוסר תגובה. כושר השכנוע שלו – מדהים. מאידך הוא גם טיפוס שלוקח סיכונים ו"הולך על הסף". כשעושים זאת כדרך חיים  ולאורך זמן-  אפשר למעוד.
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
החתימות על הסכם  טראמפ- קים  כל הסיפור
 
נדמה שאין פער גדול מזה:
 החתימה של טראמפ ,במקביל לאישיותו, יוצאת דופן. טראמפ מעדיף לחתום בעט ספוגי ( ולא  בעט ממוקד כמו עט כדורי או ציפורן). העט הספוגי מרחיב את נוכחות החתימה ע"ג הנייר. ביטוי המדגיש את הממד האנוכי- אגוצנטרי וגם את הממד היצרי. הצורות המתקבלות הן מוגזמות, "מרוחות", חושניות וסובייקטיביות. משאירות מעט מקום לסביבה ולאחרים. "אין בלתי"!. חומת אגו בלתי עבירה.
הדמיון לא יתקשה לתאר את "הילד – איש" שהכול נועד לספק את צרכיו.
מהלכיו של טראמפ אפשר שיהיו "לטובתנו" וגם יעלו את שערי הבורסה אבל יש בהם מידה של טיפשות וסובייקטיביות. טראמפ מודיע  כי הוא וקים  FELL UN LOVE.
 
החתימה של קים שונה בתכלית:
קים, חותם באותיות קטנות, מרווחות. מהירות.  יש בחתימתו  פקחות רבה ופראגמטיות וחסר בה לחלוטין ממד רגשי או אנושי.
 בני אדם לגביו הם כל משחק. הוא משוחרר לחלוטין מרגשות של חמלה ואמפטיה.  הוא מבחין (כמו , להבדיל נתניהו)  בתלות של טראמפ בחיזוקי אגו ופועל בהתאם.
 
העברתי את הערכים הנמדדים של שתי החתימות (לחץ, מהירות, גודל, עריכה ועוד) לתכנת גרפןלוגיקס לאבחון גרפולוגי ממוחשב והתוצאות שהתקבלו, מרתקות:
 
 
 
 
 
 
טראמפ:
נטיה אגוצנטרית.. קושי "לעמוד בצל" ורגישות למעמד אישי.  זריזות מחשבתית אבל לא אובייקטיביות.
מזג סוער אם כי הצלחה להצניע נטייה זו במרבית המקרים....
קושי להיות מרוצה.  צורך בפעלתנות מתמדת .. נטייה לקוצר רוח וחוסר סבלנות.
דחפים עזים. נטייה לפתח ציפיות גם מעבר לניתן להשגה... נטייה להגיב בחריפות כאשר הדברים אינם מסתדרים על פי רצונותיו.  נטייה לשפוט באופן מחמיר ובקורתי. דריכות רבה. חסרה "נינוחות".
 
 
קים:
 
אישיות ממולחת ומתוחכמת מגלה מקוריות ויודעת לנצל תכונות אלה לקידום שאיפות ואינטרסים.
יכולת הסתגלות מהירה לדרישות ולמצבים ובו בזמן, נטייה לגלות רגישות לעצמאות ופרטיות. הפנמה ו"בררנות" ביצירת קשר.
איזון בין יכולת אבחנה מהירה של המציאות ובין נטייה לפעול בשיקול דעת ובתכנון עצמי בלי להיסחף לרגשנות.
טיפוס ראלי ופרקטי המגלה פיקחת רבה והתמצאות מהירה בכל הכרוך בצד המעשי והיומיומי של החיים.  צפוי כושר אנליטי ויכולת אבחנת העיקר.
 
 
גרפולוגיקס, תכנה ייחודית שפותחה בשיתוף פעולה בין הגרפולוג אבי ויס לביןITD  אידית קליימן מופצת בימים אלה לשימוש כאמצעי לאבחון מועמדים.
 
אבי ויס 0507570131                                         אידית קליימן 0549700108
 
     http://avi-weiss.co.il                                http://graphologix.co.il/
הכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט
לייבסיטי - בניית אתרים