זאב רוזנשטיין

דף הבית >> ידוענים >> זאב רוזנשטיין

 

"זאב" ? רוזנשטיין                                                                                               

 

 

 כתב היד , כפי שפורסם  בעיתון "ידיעות אחרונות"= מוסף תל אביב, "ברכה לבן" בהגיעו לבר מצווה,מעלה נתונים מעניינים ובמידה רבה, מפתיעים לגבי אישיותו והתנהלותו של הכותב.   

מחד,  מוצגת דמות עם מאפייני הסתגלות חברתית נעימים ביותר. אין  בה ביטויים חיצוניים של התנשאות או אגרסיביות. טיפוס קומוניקטיבי ו"חם" – גם במישור המשפחתי וגם ביחסים החברתיים הרחבים שלו. קשה לא לחבב אותו. יש בו יכולת דיפלומטית, רגישות אבחנה וכושר התאמה מהיר לנסיבות.   

במבט שני, מעמיק יותר, יש גילויים חד משמעיים של נחישות, כוח רצון ויכולת התמדה – ברמה גבוהה.החמימות שלו היא מחושבת אם כי איננה, רק חיצונית ומגמתית. אדם המתכנן את מהלכיו לאורך זמן ונעזר לשם כך גם בגישה הסיסטמטית והקפדנית שלו וגם ביכולת אינטואיבית. משלב ביטויים של בקרה וזהירות עם דבקות רבה במשימו. כאשר הברירה בידו הוא יעדיף להשתמש בכושר השכנוע וב"נחמדות" שלו להשגת מטרותיו.אבל, אם הדברים אינם מסתדרים לפי הצפיות והכוונות שלו – הוא מסוגל להפעיל מערכת מתוחכמת של "לחצים" ו"תמרונים". 

 אני נוטה להניח כי מעולם לא השתמש, באופן אישי, באלימות ישירה. הוא גם לא זקוק לכך. האחרים יהיו מוכנים,כמעט מתוך הזדהות ו"נאמנות" - לעשות את הדברים במקומו.  

יש בו שילוב נדיר של להיות "קול" ובו בזמן, להרגיש מעורב. יכולת הקומוניקטיבית שלו איננה מוגבלת לחברים ברמה נמוכה. הוא מסוגל להתחבב גם על "שועי הארץ". אין פלא שהרי בהתנהלות החיצונית שלו אין שום דבר מאיים או מתנשא.  

 בית המשפט יקבע בוודאי את אשמתו או זכותו על פי העובדות והנתונים שיובאו לפניו .
אני יכול רק לשער כי הכותב מושפע ומוקרן מאד מנסיבות ילדותו ובחרותו כאשר הנורמות לפיהן פעלו בסביבתו ובהן השתלב, יצרו אצלו מערכת  ערכים שאיננה בדיוק כחוקי וכמקובל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
החתימות על הסכם  טראמפ- קים  כל הסיפור
 
נדמה שאין פער גדול מזה:
 החתימה של טראמפ ,במקביל לאישיותו, יוצאת דופן. טראמפ מעדיף לחתום בעט ספוגי ( ולא  בעט ממוקד כמו עט כדורי או ציפורן). העט הספוגי מרחיב את נוכחות החתימה ע"ג הנייר. ביטוי המדגיש את הממד האנוכי- אגוצנטרי וגם את הממד היצרי. הצורות המתקבלות הן מוגזמות, "מרוחות", חושניות וסובייקטיביות. משאירות מעט מקום לסביבה ולאחרים. "אין בלתי"!. חומת אגו בלתי עבירה.
הדמיון לא יתקשה לתאר את "הילד – איש" שהכול נועד לספק את צרכיו.
מהלכיו של טראמפ אפשר שיהיו "לטובתנו" וגם יעלו את שערי הבורסה אבל יש בהם מידה של טיפשות וסובייקטיביות. טראמפ מודיע  כי הוא וקים  FELL UN LOVE.
 
החתימה של קים שונה בתכלית:
קים, חותם באותיות קטנות, מרווחות. מהירות.  יש בחתימתו  פקחות רבה ופראגמטיות וחסר בה לחלוטין ממד רגשי או אנושי.
 בני אדם לגביו הם כל משחק. הוא משוחרר לחלוטין מרגשות של חמלה ואמפטיה.  הוא מבחין (כמו , להבדיל נתניהו)  בתלות של טראמפ בחיזוקי אגו ופועל בהתאם.
 
העברתי את הערכים הנמדדים של שתי החתימות (לחץ, מהירות, גודל, עריכה ועוד) לתכנת גרפןלוגיקס לאבחון גרפולוגי ממוחשב והתוצאות שהתקבלו, מרתקות:
 
 
 
 
 
 
טראמפ:
נטיה אגוצנטרית.. קושי "לעמוד בצל" ורגישות למעמד אישי.  זריזות מחשבתית אבל לא אובייקטיביות.
מזג סוער אם כי הצלחה להצניע נטייה זו במרבית המקרים....
קושי להיות מרוצה.  צורך בפעלתנות מתמדת .. נטייה לקוצר רוח וחוסר סבלנות.
דחפים עזים. נטייה לפתח ציפיות גם מעבר לניתן להשגה... נטייה להגיב בחריפות כאשר הדברים אינם מסתדרים על פי רצונותיו.  נטייה לשפוט באופן מחמיר ובקורתי. דריכות רבה. חסרה "נינוחות".
 
 
קים:
 
אישיות ממולחת ומתוחכמת מגלה מקוריות ויודעת לנצל תכונות אלה לקידום שאיפות ואינטרסים.
יכולת הסתגלות מהירה לדרישות ולמצבים ובו בזמן, נטייה לגלות רגישות לעצמאות ופרטיות. הפנמה ו"בררנות" ביצירת קשר.
איזון בין יכולת אבחנה מהירה של המציאות ובין נטייה לפעול בשיקול דעת ובתכנון עצמי בלי להיסחף לרגשנות.
טיפוס ראלי ופרקטי המגלה פיקחת רבה והתמצאות מהירה בכל הכרוך בצד המעשי והיומיומי של החיים.  צפוי כושר אנליטי ויכולת אבחנת העיקר.
 
 
גרפולוגיקס, תכנה ייחודית שפותחה בשיתוף פעולה בין הגרפולוג אבי ויס לביןITD  אידית קליימן מופצת בימים אלה לשימוש כאמצעי לאבחון מועמדים.
 
אבי ויס 0507570131                                         אידית קליימן 0549700108
 
     http://avi-weiss.co.il                                http://graphologix.co.il/
הכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט
לייבסיטי - בניית אתרים