משה קצב

דף הבית >> ידוענים >> משה קצב
 
הנשיא והסטוציאציה
 
חדשים של סיקור ובחישה עיתונאית עושים את שלהם: תשאלו את אשתו של האיש ברחוב והיא לא תהסס לקבוע שמשה קצב הוא "סוטה, עבריין מין סדרתי". בעלה, יהיה בחלק מהמקרים יותר סלחני.
 
 
התמונה המסתמנת מכתב ידו של קצב (מעריב 9/4/08 ) מורכבת בהרבה. הדמות הניבטת ממסך הטלוויזיה הינה אנמית כמעט. קצב אומר בדרך כלל את המילים הנכונות באופן מחושב ומתוכנן- כמעט ללא הבעות חיצוניות, להוציא נאום ההאשמות המפורסם שלו, שחרג מכך. אבל, תמונת כתב ביד מעידה, מתחת לפני השטח, על עולם יצרי, חושני ורגשי מפותח וסוער. (אזור כתב תחתון, לחץ חזק ועוד).
תכונה בולטת מאוד באישיותו הינה הדבקות במשימה. בניגוד להופעתו המשמימה, יש לאיש כוח רצון איתן. הוא טיפוס אגוצנטרי, סובב סביב עצמו ובעל אגו מפותח.
להרגשתו הפנימית, אין לו שום ספק שהוא ראוי להיות נשיא ושהמשרה מגיעה לו בזכות ולא בחסד. הוא פוליטיקאי אופייני: יודע להיות נחמד כאשר הדבר נידרש לקידום ענייניו, מחושבן, אדיב, "מקשיב" לכאורה, נותן לבן שיחו הרגשה נוחה אבל בתוכו הוא "מורם מעם". אין לכאורה שום סיבה שחברי כנסת וגם מזכירות לא יפלו לרגליו.
כאשר הכותב מתייחס ללינץ' בתקשורת הוא אמנם מתכוון לכך. כאמור, התנהלותו מלווה בהרגשה ש"מגיע לו". הזעם שלו איננו מעושה ומלאכותי. הוא נובע מתוך הרגשה פנימית עמוקה.
 
המעמד החדש שלו כנשיא מואשם והפגיעה הקיצונית ביוקרה ובאגו שלו, הרסניים לגביו. למרות זאת, עדיין בולטים מאד בכתב היד הנכונות והדחף שלו למאבק. אל תזלזלו ביכולת שלו להתמודד. הוא ניצח בעבר את שמעון פרס ועשוי או עלול, על פי הבוחן, לנצח גם בבית המשפט. לא טיפוס שמרים ידיים ונכנע. לכן, עסקת הטיעון אומנם לא התאימה לתכונות הבסיס שלו.
 בחינת כתב היד מסבירה, בדיעבד כיצד הגיע למשרה הרמה. יש לו אמנם רמה גבוהה של "פוזה" וקשה להגדיר אותו כטיפוס ספונטאני ואותנטי במיוחד אבל, למעטים מהאישים הפוליטיים המוכרים אין תכונות כאלה. לא "איש אשכולות" אבל גם לא "חדל אישיים".
 
אז מה בכל זאת יש לנו כאן? סיטואציה: או נכון יותר "סטוציאציה". שולחן עבודה מפואר- מכתבה. בצידה האחד נשיא מדינת ישראל , סמל המדינה, דגל כחול לבן ושאר סמלי המעמד. בצד השני, מזכירות. מתרשמות ומוחמאות מתשומת הלב המופגנת כלפיהן מהאדם הנישא ביותר בהיררכיה. בבית: אישה נאמנה ואוהבת אבל, דהויה משהו. בפנים, יצרים המחפשים פורקן.
לא סוד הוא שהדחף לשלטון ותאוות הכוח,   ממוקם בדרך כלל "מתחת לחגורה".
ככל שעולים גבוה בסולם- הנפילה יותר כואבת. סיכון שלוקח על עצמו גבר מן השורה, עשוי להישכח או להיסלח. שונה אם אתה נשיא או שר בממשלה.
 
 
 
ניתוח גרפולוגי מתייחס לגופו של כתב היד ופחות לתוכן. עם זאת,  מעניין לבחון את תופעות הכתיבה הבאות:
יש הבדל במאפייני הכתב בין קטע שהוכן כנראה מראש לבין הסיומת שנכתבה בספונטאניות, "ברגע האחרון". הסיומת מביעה ממדים מניפולטיביים בולטים
וגם ספק שיבוש ושגיאת כתיב:
 
לעיל: "אינני יכול להודות במעשים שלא נעשו" נמחקה המילה "עשיתי" ובמקומה נכתב "נעשו". כאן,
מכליל הכותב ממד מרוחק לכאורה. "אני לא בעסק".
 
 
 
אבי ויס- גרפולוגיה מנהלית בע"מ (1974)
יועץ לארגונים וחברות כגון: הום סנטר, ישפאר, קופ"ח מאוחדת, פזגז ורבות אחרות.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב

 
החתימות על הסכם  טראמפ- קים  כל הסיפור
 
נדמה שאין פער גדול מזה:
 החתימה של טראמפ ,במקביל לאישיותו, יוצאת דופן. טראמפ מעדיף לחתום בעט ספוגי ( ולא  בעט ממוקד כמו עט כדורי או ציפורן). העט הספוגי מרחיב את נוכחות החתימה ע"ג הנייר. ביטוי המדגיש את הממד האנוכי- אגוצנטרי וגם את הממד היצרי. הצורות המתקבלות הן מוגזמות, "מרוחות", חושניות וסובייקטיביות. משאירות מעט מקום לסביבה ולאחרים. "אין בלתי"!. חומת אגו בלתי עבירה.
הדמיון לא יתקשה לתאר את "הילד – איש" שהכול נועד לספק את צרכיו.
מהלכיו של טראמפ אפשר שיהיו "לטובתנו" וגם יעלו את שערי הבורסה אבל יש בהם מידה של טיפשות וסובייקטיביות. טראמפ מודיע  כי הוא וקים  FELL UN LOVE.
 
החתימה של קים שונה בתכלית:
קים, חותם באותיות קטנות, מרווחות. מהירות.  יש בחתימתו  פקחות רבה ופראגמטיות וחסר בה לחלוטין ממד רגשי או אנושי.
 בני אדם לגביו הם כל משחק. הוא משוחרר לחלוטין מרגשות של חמלה ואמפטיה.  הוא מבחין (כמו , להבדיל נתניהו)  בתלות של טראמפ בחיזוקי אגו ופועל בהתאם.
 
העברתי את הערכים הנמדדים של שתי החתימות (לחץ, מהירות, גודל, עריכה ועוד) לתכנת גרפןלוגיקס לאבחון גרפולוגי ממוחשב והתוצאות שהתקבלו, מרתקות:
 
 
 
 
 
 
טראמפ:
נטיה אגוצנטרית.. קושי "לעמוד בצל" ורגישות למעמד אישי.  זריזות מחשבתית אבל לא אובייקטיביות.
מזג סוער אם כי הצלחה להצניע נטייה זו במרבית המקרים....
קושי להיות מרוצה.  צורך בפעלתנות מתמדת .. נטייה לקוצר רוח וחוסר סבלנות.
דחפים עזים. נטייה לפתח ציפיות גם מעבר לניתן להשגה... נטייה להגיב בחריפות כאשר הדברים אינם מסתדרים על פי רצונותיו.  נטייה לשפוט באופן מחמיר ובקורתי. דריכות רבה. חסרה "נינוחות".
 
 
קים:
 
אישיות ממולחת ומתוחכמת מגלה מקוריות ויודעת לנצל תכונות אלה לקידום שאיפות ואינטרסים.
יכולת הסתגלות מהירה לדרישות ולמצבים ובו בזמן, נטייה לגלות רגישות לעצמאות ופרטיות. הפנמה ו"בררנות" ביצירת קשר.
איזון בין יכולת אבחנה מהירה של המציאות ובין נטייה לפעול בשיקול דעת ובתכנון עצמי בלי להיסחף לרגשנות.
טיפוס ראלי ופרקטי המגלה פיקחת רבה והתמצאות מהירה בכל הכרוך בצד המעשי והיומיומי של החיים.  צפוי כושר אנליטי ויכולת אבחנת העיקר.
 
 
גרפולוגיקס, תכנה ייחודית שפותחה בשיתוף פעולה בין הגרפולוג אבי ויס לביןITD  אידית קליימן מופצת בימים אלה לשימוש כאמצעי לאבחון מועמדים.
 
אבי ויס 0507570131                                         אידית קליימן 0549700108
 
     http://avi-weiss.co.il                                http://graphologix.co.il/
הכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט
לייבסיטי - בניית אתרים