יצחק רבין

דף הבית >> ידוענים >> יצחק רבין

  
 
יצחקרבין ז"ל- מלחמה בין הרגש לשכל

בניתוח כתב יד של איש ציבור יש סיכון של טריויאליות:
הגדרת ראש הממשלה לשעברכטיפוסבישן, מופנם, מסוייג מבחינה חברתית, שקול- איטי משהו בהליכותיו, בעל  כושר ניתוח ובעל
ממדים פרפקציוניסטיים - תכונות המופיעות אמנם גם בכתב היד- עונה על המוכר והמוסכם ואין בה משום חידוש.
אבחון הרובד הפנימי באישיותו של מר רבין - מעלה לעומת זאת תכונות ומאפיינים מפתיעים ובעלי ענין.
המלחמה בעלת ההשלכות המהותיות ביותר על אישיות ראש הממשלה איננה כפי שמקובל לחשובמלחמת העצמאות אף לא
ששת הימים. אלא, המלחמה   המתמדת של השכל ברגש. כתב היד מתאפיין בצורות מוגדרות, בלחץ חזק, מהלך כתיבה איטי יחסית ומאמץ מודגש לריסון וביקורת.
אלה מבטאים פעילות תוך מאבק  לניתוב והכנעת הרגש, מאבק לשליטה "הגיונית". ראש הממשלה מנצח בדרך כלל במאבק זה אבל, כפי שקורה בכל מלחמה, יש למלחמה מתמדת זו השגים ומחיר.
הדגשת המימד הלוגי - אנליטי בהתנהגותו ותגובותיו של ראש הממשלה באה דוקא משום המאמץ המתמיד שלו להתגבר על רגשותיו - אותם הוא מפרש כבטויים שלחולשה. התמודדות זו יוצרת צורת בטוי שאיננה משוחררת וספונטנית. 
כתב היד ,כמו הבעות התנהגות אחרות, משופעים ב"מחוות" המעידות על אי שטף: כמו הברות "אה" בבטוי המילולי. העוויות פנים וצואר פתאומיות, קצב דיבור איטי, הדגשות לאפרופורציונליות,ועוד. ובכתב היד: כתב מרווח-קצוב, הדגש אות בודדת, קערות מודגשות או זויתיות, חיבורים נוקשים.

דכוי המרכיב הרגשי הינו גם דכוי המרכיב האינטואיטיבי אליו מתייחס הכותב בחשש וחשד.רבין "לוקח ללב", מתייחס למציאות בצורה מחייבת ורצינית
- התייחסות הנובעת ממרכיב רגשי מבוסס- אבל, חושש מהטעיה ואיננו סומך על תחושותיו. בעל דחף עז להוכחה עצמית, ומאמץ מתמיד שלא להכנע רגשותיו.
מבנה אישיות התפתח על רקע פגיעות רגשית רבה .כפועל יוצא: רבין איננו מוצלח במיוחד בתגובות מיידיות. הוא מודע לכך ולכן משתדל מאד להגיבבאופן מתוכנן. אלא, שמאבקיו לריסון עצמי מלוויםבמתח פנימי ניכר. זה מתפרץ לעיתים בתגובותאימפולסיביות החושפות את הטבע הראשוני הרגשני -
למורת רוחו של המגיב.

רבין הינו חשדן אבל, חשדנותו הינה קיזוז של "אמונה".להבדיל מלא מעט פוליטיקאים המחליפים עורות וצבעים  בקלות מדהימה קיימת אצל רבין מידה של כובד
הנובעת ממחויבות אמוציונאלית. אין הוא מהיר הסתגלות. הוא זקוק לשכנוע פנימי לפני שנוי עמדה. עמדותיו עלולות להיותבעלות מימד סוביקטיבי אבל
יש להן ביסוס "אמיתי" ועמוק. נראה כי מכאן גם יכולת השכנוע שלו: הוא מקרין מהימנות ומצליח במקרים רבים להעביר אמונתו את הזולת.
מימדי כתב בולטים נוספים הינם כח רצון, נחישות ודבקות במטרה. צורות מוגדרות פרי משמעת עצמית, "קרסים" - סופי "ת", אזור תחתון מושרש בחתימה,
תכונות אלה בשילוב עם רמה אינטלקטואלית גבוהה ומהלך ביצוע מבוקר - מקנות את השגיו.

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
החתימות על הסכם  טראמפ- קים  כל הסיפור
 
נדמה שאין פער גדול מזה:
 החתימה של טראמפ ,במקביל לאישיותו, יוצאת דופן. טראמפ מעדיף לחתום בעט ספוגי ( ולא  בעט ממוקד כמו עט כדורי או ציפורן). העט הספוגי מרחיב את נוכחות החתימה ע"ג הנייר. ביטוי המדגיש את הממד האנוכי- אגוצנטרי וגם את הממד היצרי. הצורות המתקבלות הן מוגזמות, "מרוחות", חושניות וסובייקטיביות. משאירות מעט מקום לסביבה ולאחרים. "אין בלתי"!. חומת אגו בלתי עבירה.
הדמיון לא יתקשה לתאר את "הילד – איש" שהכול נועד לספק את צרכיו.
מהלכיו של טראמפ אפשר שיהיו "לטובתנו" וגם יעלו את שערי הבורסה אבל יש בהם מידה של טיפשות וסובייקטיביות. טראמפ מודיע  כי הוא וקים  FELL UN LOVE.
 
החתימה של קים שונה בתכלית:
קים, חותם באותיות קטנות, מרווחות. מהירות.  יש בחתימתו  פקחות רבה ופראגמטיות וחסר בה לחלוטין ממד רגשי או אנושי.
 בני אדם לגביו הם כל משחק. הוא משוחרר לחלוטין מרגשות של חמלה ואמפטיה.  הוא מבחין (כמו , להבדיל נתניהו)  בתלות של טראמפ בחיזוקי אגו ופועל בהתאם.
 
העברתי את הערכים הנמדדים של שתי החתימות (לחץ, מהירות, גודל, עריכה ועוד) לתכנת גרפןלוגיקס לאבחון גרפולוגי ממוחשב והתוצאות שהתקבלו, מרתקות:
 
 
 
 
 
 
טראמפ:
נטיה אגוצנטרית.. קושי "לעמוד בצל" ורגישות למעמד אישי.  זריזות מחשבתית אבל לא אובייקטיביות.
מזג סוער אם כי הצלחה להצניע נטייה זו במרבית המקרים....
קושי להיות מרוצה.  צורך בפעלתנות מתמדת .. נטייה לקוצר רוח וחוסר סבלנות.
דחפים עזים. נטייה לפתח ציפיות גם מעבר לניתן להשגה... נטייה להגיב בחריפות כאשר הדברים אינם מסתדרים על פי רצונותיו.  נטייה לשפוט באופן מחמיר ובקורתי. דריכות רבה. חסרה "נינוחות".
 
 
קים:
 
אישיות ממולחת ומתוחכמת מגלה מקוריות ויודעת לנצל תכונות אלה לקידום שאיפות ואינטרסים.
יכולת הסתגלות מהירה לדרישות ולמצבים ובו בזמן, נטייה לגלות רגישות לעצמאות ופרטיות. הפנמה ו"בררנות" ביצירת קשר.
איזון בין יכולת אבחנה מהירה של המציאות ובין נטייה לפעול בשיקול דעת ובתכנון עצמי בלי להיסחף לרגשנות.
טיפוס ראלי ופרקטי המגלה פיקחת רבה והתמצאות מהירה בכל הכרוך בצד המעשי והיומיומי של החיים.  צפוי כושר אנליטי ויכולת אבחנת העיקר.
 
 
גרפולוגיקס, תכנה ייחודית שפותחה בשיתוף פעולה בין הגרפולוג אבי ויס לביןITD  אידית קליימן מופצת בימים אלה לשימוש כאמצעי לאבחון מועמדים.
 
אבי ויס 0507570131                                         אידית קליימן 0549700108
 
     http://avi-weiss.co.il                                http://graphologix.co.il/
הכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט
לייבסיטי - בניית אתרים