השימוש בגרפולוגיה לבחירת עובדים

דף הבית >> מאמרים מקצועיים >> השימוש בגרפולוגיה לבחירת עובדים
השימוש בגרפולוגיה לבחירת עובדים אבחון כתב יד לצרכי בדיקה התאמה תעסוקתית, מקובל במרבית ארצות אירופה. אולם, נראה שרמת השימוש בגרפולוגיה בישראל - אינטנסיבית במיוחד ומכמה סיבות:

א. הישראלים הם טיפוסים ספונטניים יותר. כללים של התנהגות חברתית משפיעים פחות על התנהגותם האינדיווידואלית. לפיכך, מידת החשיפה של תכונות אישיות יחודיות אצלם, בכתב היד , גבוהה יותר. 

ב. במדינה קולטת עליה, יש יתרון לשיטת מבחן שאינה מפלה בשל מגבלות שפה. המבחן הגרפולוגי מאפשר אבחון  תכונות אופי, כישורים והשתלבות חברתית - בכל שפה וכתב יד.  

למבחן זה יתרונות נוספים, כמו: עלות נמוכה, נוחות וזמן ביצוע מהיר.  

הדרישה העיקרית שבו נדרש לעמוד מבחן כתב היד, היא רמה גבוהה של "דיוק בניבוי". מובן שככל שדרישות התפקיד מורכבות ותובעניות יותר - קשה יותר לנבא את מידת ההצלחה.  

המבחן הגרפולוגי, אינו מאפשר שיפור הרושם על ידי תרגול מוקדם. כל נסיון לשפר את התוצאה באמצעות שינוי כתב היד - יביא לתוצאה הפוכה, שכן אדם מצוי במיטבו כשהוא פועל בצורה טבעית וספונטאנית - והדבר נכון ביותר באשר לתהליך הכתיבה. 

להלן מספר הנחיות שיסייעו למזמין חוות הדעת הגרפולוגית למצות את האפשרויות הטמונות בשיטת ניבוי זו:  

א. לעיסוק בגרפולוגיה אין מגבלות חוקיות. הקפדה על בחירת הגרפולוג עשויה למנוע אכזבות וכשלים. יש לבחון רשימת ממליצים ולשוחח ישירות עם חלק מהמומלצים. כדאי גם להעביר לבדיקה כתבי יד של מועמדים שרמת הביצוע שלהם ומאפייניו ידועים כבר, ולהשוות את חוות הדעת הגרפולוגית לידוע זה מכבר. ההיגיון אומר כי גרפולוג המנבא היטב לגבי אנשים מוכרים - אפשר לסמוך עליו שינבא גם לגבי אנשים בלתי מוכרים.  

ב. יש להגדיר במפורט ככל האפשר את הכישורים הנדרשים מבעל התפקיד ואת מאפייניו הייחודיים של התפקיד, כולל סביבת העבודה הצפויה.  

ג. כיוון שחוות דעת על מידת התאמתו של אדם לתפקיד הינה מטבע הדברים מורכבת, כדאי לקיים עם הגרפולוג הבוחן קשר דו-סיטרי, כששני הצדדים (המנהל והגרפולוג) אינם מהססים לבקש זה מזה הבהרות.. 

ד. כדאי להבהיר למועמד לעבודה, בהנחיות לקראת הגשת  תכב היד לבחינה, מה פרושו של מדגם כתב יד מתאים ויציג. (עמוד לפחות, שפת אם, חשובה חתימה.)  

ה. אסור לקבוע עמדה גרפולוגית לגבי כתב יד, על פי ידיעות מזדמנות או הבנה כללית. לדוגמה: מועמד הכותב בכתב יד "ברור ומסודר", עלול להתגלות כמבולבל וחסר אונים.  לפיכך, יש להמנע ממסקנות פשטניות ו"עצמאיות" - ולהשאיר את הניתוחים למומחים.

"גלובס"- עסקים 29.11.94


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
החתימות על הסכם  טראמפ- קים  כל הסיפור
 
נדמה שאין פער גדול מזה:
 החתימה של טראמפ ,במקביל לאישיותו, יוצאת דופן. טראמפ מעדיף לחתום בעט ספוגי ( ולא  בעט ממוקד כמו עט כדורי או ציפורן). העט הספוגי מרחיב את נוכחות החתימה ע"ג הנייר. ביטוי המדגיש את הממד האנוכי- אגוצנטרי וגם את הממד היצרי. הצורות המתקבלות הן מוגזמות, "מרוחות", חושניות וסובייקטיביות. משאירות מעט מקום לסביבה ולאחרים. "אין בלתי"!. חומת אגו בלתי עבירה.
הדמיון לא יתקשה לתאר את "הילד – איש" שהכול נועד לספק את צרכיו.
מהלכיו של טראמפ אפשר שיהיו "לטובתנו" וגם יעלו את שערי הבורסה אבל יש בהם מידה של טיפשות וסובייקטיביות. טראמפ מודיע  כי הוא וקים  FELL UN LOVE.
 
החתימה של קים שונה בתכלית:
קים, חותם באותיות קטנות, מרווחות. מהירות.  יש בחתימתו  פקחות רבה ופראגמטיות וחסר בה לחלוטין ממד רגשי או אנושי.
 בני אדם לגביו הם כל משחק. הוא משוחרר לחלוטין מרגשות של חמלה ואמפטיה.  הוא מבחין (כמו , להבדיל נתניהו)  בתלות של טראמפ בחיזוקי אגו ופועל בהתאם.
 
העברתי את הערכים הנמדדים של שתי החתימות (לחץ, מהירות, גודל, עריכה ועוד) לתכנת גרפןלוגיקס לאבחון גרפולוגי ממוחשב והתוצאות שהתקבלו, מרתקות:
 
 
 
 
 
 
טראמפ:
נטיה אגוצנטרית.. קושי "לעמוד בצל" ורגישות למעמד אישי.  זריזות מחשבתית אבל לא אובייקטיביות.
מזג סוער אם כי הצלחה להצניע נטייה זו במרבית המקרים....
קושי להיות מרוצה.  צורך בפעלתנות מתמדת .. נטייה לקוצר רוח וחוסר סבלנות.
דחפים עזים. נטייה לפתח ציפיות גם מעבר לניתן להשגה... נטייה להגיב בחריפות כאשר הדברים אינם מסתדרים על פי רצונותיו.  נטייה לשפוט באופן מחמיר ובקורתי. דריכות רבה. חסרה "נינוחות".
 
 
קים:
 
אישיות ממולחת ומתוחכמת מגלה מקוריות ויודעת לנצל תכונות אלה לקידום שאיפות ואינטרסים.
יכולת הסתגלות מהירה לדרישות ולמצבים ובו בזמן, נטייה לגלות רגישות לעצמאות ופרטיות. הפנמה ו"בררנות" ביצירת קשר.
איזון בין יכולת אבחנה מהירה של המציאות ובין נטייה לפעול בשיקול דעת ובתכנון עצמי בלי להיסחף לרגשנות.
טיפוס ראלי ופרקטי המגלה פיקחת רבה והתמצאות מהירה בכל הכרוך בצד המעשי והיומיומי של החיים.  צפוי כושר אנליטי ויכולת אבחנת העיקר.
 
 
גרפולוגיקס, תכנה ייחודית שפותחה בשיתוף פעולה בין הגרפולוג אבי ויס לביןITD  אידית קליימן מופצת בימים אלה לשימוש כאמצעי לאבחון מועמדים.
 
אבי ויס 0507570131                                         אידית קליימן 0549700108
 
     http://avi-weiss.co.il                                http://graphologix.co.il/
הכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט
לייבסיטי - בניית אתרים