דודו טופז- "שחק אותה"                                                                

 נכתב ובוצע ביולי  2004      

 

  דודו ממולח. מסתגל בזריזות לנסיבות  ובו בזמן, אגוצנטרי.
"מחזיק מעצמו". יש לו הערכה עצמית גבוהה המובילה לאאחת להרגשה של עליונות ואפילו שחצנות.
נראה לו שרוב הסובבים אותו, איטיים או "מוגבלים" לעומתו. טיפוס דומיננטי המסוגל בדרך כלל להסתיר את הנטיה השוביניסטית, שתלטנית שלו בעזרת פקחותו סגנונו המהוקצע, ויכולתו לשכנע להרשים. 
 

     כתב היד של דודו נמרץ, ברור, קריא וגם, מהיר,מבוקר,  מקורי. מאפייני כתיבה אלה ונוספים משקפים בין היתר, רמה גבוהה של אינטליגנציה וחיוניות. יש לו יכולת מובהקת להעריך ולשקלל במהירות  בני אדם ומצבים.

מאד אמביציוזי. מוכן תמיד להתמודדות ומצפה לאתגרים מתמידים. נמצא "על הבמה" גם כאשר יורד ממנה. משלב יכולת  קומוניקטיבית גבוהה עם ממד אינטרסנטי. פועל באופן יסודי וססטמטי ועם זאת, מקורי ובעל כושר אמצאה. מאלתר, מוצא את התשובות באופן מידי וקונקרטי ובו בזמן, יורד לפרטים.
אם ניתן היה, הייתי מבקש לעצמי מעט מהביטחון העצמי שלו.ביטחון זה "מציל" אותו ולעיתים מכשיל. 
 

הוא נהנה "לשחק" ולקיחת סיכונים הינה חלק מהמשחק . טיפוס שקשה לו  לעמוד בצל וגם, לפעול בדרך של תאום ושיתוף פעולה.
היחסים החברתיים שלו הם מתוחכמים ואפקטיביים אבל, קשה להגדיר אותו כטיפוס חם או קואופרטיבי. הוא סובב סביב עצמו בחן אבל, עם לא מעט חוצפה והתנשאות.  אינדיבידואליסט. 
בצד הכשרון הבימתי והיצירתי שלו יש לו גם יכולות מסחריות גבוהות וגם, יכולת ארגונית. אפשר להעריך אותו או להסתייג ממנו אבל, אי אפשר להתעלם מכשרונותיו וכישוריו. 
  

שואף לנצח. לומד מהכשלונות שלו אף כי לא ממהר להודות בהם. יש בו שילוב בין "רצינות " ובין צורך מתמיד בשעשוע.
חתול המטלטל את הטרף בהנאה- יותר מאשר בכוונה להזיק.  
 

אגב, כשהוא מבקש סליחה "באמת" ו"מכל הלב" –ראה כתב יד- אפשר להתייחס לכך  בפקפוק.

דודו טופז- 8.2009

חמש שנים מפרידות בין כתב היד של דודו טופז של "שחק אותה" ובין כתב ידו – בצילום המצורף, לאחר שנעצר והוקע. השנוי מדהים אבל , לאור הנסיבות, לא בלתי צפוי.
ניתוח כתב היד הקודם, בתקופת הזוהר של דודו, מציג דמות מתוחכמת, יצירתית ולא פחות, אגוצנטרית, שחצנית ופוגעת. מי שמעיין בניתוח כתב היד של אז מבין כי לא הופתעתי.
 כשהועלו החשדות הראשוניים לגבי מעורבותו של דודו- עוד לפני שנחקר ונעצר, הערכתי , ויעידו רעי, כי אלה מעשי ידיו. אני מצטט מהניתוח הקודם: " נהנה לשחק ולקיחת סיכונים הינה חלק מהמשחק.." , הביטחון העצמי "מציל" אותו ולעיתים מכשיל"... "הערכה עצמית גבוהה המובילה להרגשה של עליונות ואפילו שחצנות".
המאפיינים הגרפולוגיים של כתב היד הקודם הינם בין היתר: גודל, שטף, מהירות- משמעותם מוצגת בניתוח.
כתב היד העכשווי קטן הרבה יותר, לחוץ, בריווח מצומצם ובקצב ביצוע איטי יחסית, יש בו  שברים ועיוותים המעידים על מצוקה פנימית חריפה. עם זאת הייתי קובע כי בסוף המהלך של חייו הגיע דודו אל האמת: לא עוד "פוזות" ומשחקים, לא עוד התנשאות. במקומם: הבנה של משמעות הקיום האמיתית ואפילו, מידה של צניעות והתחשבות. סיפור עלייתו ונפילתו , "מאיגרא רמה לבירא עמיקתא", פועל יוצא ממאפייני אישיותו- הינו נושא לטרגדיה ישראלית מרתקת שודאי  ימצא מי שיכתוב אותה. כגרפולוג, מצאתי עניין רב בהקשר המרתק בין כתבי היד לאירועים.
אלפי הגולשים שקראו וקוראים את ניתוחי כתב היד של דודו (בין עשרות האלפים שגלשו באתר בכלל) יכולים להיות שותפים להכרה עד כמה יכולה הגרפולוגיה לתרום להבנתם של בני אדם, מסלולי חיים והשפעת תכונות אישיות על תוצאות, הישגים וכישלונות.
 
ובכך באתי על שכרי.
24.8.09

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים